BEKLEDIGIM YARDIMI ALAMIYORUM

Daha önce birden cok sorun yasadım hepsini dile getirmeye çalıştım fakat bir türlü istedigim cevaplar gelmedi ama sorunları cozdum gıbı sadece suan bırsey sormak ıstıyorum daha yeniyim bu anlamda 2 haftadır ugrasmaya calısıyorum apm'le fakat ıcıne gırdıkce sorunlar buyuyor quadcoptere pili bagladıgım zaman bır kasılma meydana gelıyor motorlarda bunu boyle degıldı motorlar calısmadıgı haldeyken cok ıyıde pılı bagladıgım zaman kasılıyorlar bunun nedenı ne olabılır 2.side prearm:need3dfix bunu bır turlu gecemedım defalarca usanmadan compass calibration yapıyorum ama bir turlu dogru sonuc alamadım yardımlarınızı beklıyorum sımdıden tesekkurler abiler.

You need to be a member of diydrones to add comments!

Join diydrones

Email me when people reply –

Replies

• esc leri throttle kalbrasyonu yaptınız mı?

• gps genelde etraftaki herşeyden etkilenibilir bina vs..

o yüzden tam açık alanda olduğunuzdan emin olun.

farklı mekanlar seçin yine 3d fix olmuyorsa yani hdop değeri 2 nin altına inmiyorsa arm edemezsiniz.

diğeri ise pixhawk ta ilk başlangıçta bağlar bağlamaz escler güzenlik amaçlı arm edilmiyor.

ve escler kontrolsuz bir akım veriyor döndürecek kadar değil ama. dolayısıyla yüklü akım ile motora göre hafif bir manyetizma oluşur ve elle hissedilir. yani kanımca doğal bahsettiğiniz durum

• http://youtu.be/RZ-y6DFMwG8 

bende boylee oluyorr en sonra hepp bepp bep bep hıc susmuyor

• abi dur bir dakika video koyucam cunku aynısını yapıyorum bende olmuyor

• apm kullanıyorum throttle calibration yapmadım cunku bilmiyorum :S

• kasılma derken neyi kastediyorsunuz

• abi yukarda cok guzel acıklamısın anladım aotu secıyordum o yuzden ama stabılize yaparkende 3d yi fix edemıyorum dısarda yerını bulduktan sonramı fix edicem anlamadım o konuyu bunun nedeni ne olabilir yeni basladım ustunde calısmaya, kasılma soyle abi ben sımdı pılı takmadan motorları elımle donduyorum gayet boyle ıyıler yanı rahat dondurebılıyorum ama pilii taktıkdan sonra elimle sanki biraz zor donduruyorum cok degıl ama onu yınede hıssedıyorum

• gps genelde etraftaki herşeyden etkilenibilir bina vs..

o yüzden tam açık alanda olduğunuzdan emin olun.

farklı mekanlar seçin yine 3d fix olmuyorsa yani hdop değeri 2 nin altına inmiyorsa arm edemezsiniz.

diğeri ise pixhawk ta ilk başlangıçta bağlar bağlamaz escler güzenlik amaçlı arm edilmiyor.

ve escler kontrolsuz bir akım veriyor döndürecek kadar değil ama. dolayısıyla yüklü akım ile motora göre hafif bir manyetizma oluşur ve elle hissedilir. yani kanımca doğal bahsettiğiniz durum

• stabilize modda arm olmalı herşeye rağmen

This reply was deleted.