37 Members
Join Us!

You need to be a member of diydrones to add comments!

Join diydrones

Comments are closed.

Comments

 • fiyat uygun mu (((  yurtdışı fiyatının 2 katı, bence yurt dışından araştırma yap biraz.
  2-3 hafta kadar bekleyecek zamanın varsa bu farkla başka şeyler alabilirsin. 

 • alt hold yani barometre tüm kartlarda farklılık gösterebiliyor 3dr sürümlerinde bile, fakat hassasiyet hepsinde birbirinin aynısı, 

  bende 3dr nin, rctimer ve hkpilot var barometre(sürüm veya seçimlerden kaynaklanan) haricinde tüm parçalar aynı.

  eğer amerika veya avrupa dan ürün alacaksan sakın fedex seçme!

  ordino, depo, gümrük müşaviri, gümrük vergisi...

 • Bende Çin ürünlerinde sıkıntı olduğunu duymuştum. 

  Nihat teklifin için teşekkürler ama uygulamamda pusulanın harici olması gerekiyor, manyetik alandan etkilenmemek için. Bir de sendeki ürünler klon versiyonlar mı? 

  http://www.roboweb.net/rw-dy-36.html stokta da görünüyor fiyatı da uygun. 3dr Türkiye distribütörüyüz demişler ama hiç daha önce alışveriş yapan oldu mu? 

 • Merhaba evrim çin den alabilirsin hiç bir fark yok, telemetry alacaksan hobbyking tercih etmelisin, ücretsiz kargo'lu olanları tercih et, 60 usd yi geçiyorsa 60usd ye declare ettir gümrük problemleri de çıkmaz. 2.5 ile 2.6 arasında hiç bir fark yok.
  2.6 kartın farkı değil zaten sadece pusulalı gps takarsan 2.6 oluyor.

  istersen yurtdışı+kargo fiyatına sana satabilirim, elimde apm 2.5, gps, osd, telemetry.. ler mevcut.

  info (at) febil.com

 • Arkadaşlar merhaba. APM 2.0 kullanıyordum artık ömrünü tamamladı, 2.6 almak istiyorum fakat amerikadan sipariş verince malesef çok pahalıya geliyor. Bu sebeple Çin de yapılan klonlara baktım ama onlara da ne kadar güvenilir bilmiyorum. Türkiye de satış yapan robitshop diye bir yer var ama artık getirmeyeceklermiş. Birde gezerken roboweb.net diye bir yer buldum onların stoğunda görünüyor ama emin olamadım. Siz hiç alışveriş yaptınız mı buralardan? Ya da şimdiye kadar aldığınız ürünleri nasıl aldınız? Ben APM 2.0'ı Amerika dayken almıştım. Başka ürün getirtecek varsa ortak sipariş verip gümrük kargo vs masrafları da paylaşabilriz. 

 • Kargo UPS veya Fedex ile gelirse size çok phalıya mal olacaktır. Eğer normal posta ile gelirse sadece %20 gümrük ödersiniz.

 • 150 tl diye hatırlıyorum fakat yanlış bilmiyorsam süre uzadıkça ücret artıyor.

 • Ben hem gümrük vergisi hemde ardiye ücreti ödemiştim. Yazdığınız adresin ev adresi olmasına dikkat edin.

 • Merhaba arkadaşlar,

  APM2.5 getirten varsa %20 gümrük vergisi ödemiş midir? 

  Teşekkürler

 • Evet var Tamer, çok güzel çalışıyor 

  rtl yapınca da takeoff oluyor.

This reply was deleted.

mission planer bağlanma sorunu

merhaba,ardupilot 2.8 var elimde MP girip Install Firmware kısmında quadcopter için gerekli yüklemeyi yaptık dan sonra connect yapınca 'you cannot load new firmware while connected via mavlink' hatası alıyorum. bir türlü aşamadım bu sorunu yardımcı olursanız sevinirim.

Read more…
7 Replies

APM 2.6' yı Mission Planner' a bağlama sorunu

Merhabalar,Mission Planner'ın son versiyonunu indirdim ve APM 2.6 yı bilgisayara takıp "Install Firmware" kısmına geldim, Buradan "Pick Previous Firmware" diyerek buradan "AC 3.2" yi seçtim. Firmware'i yüklediğini gösteren yeşil çubuk dolduktan sonra Mission Planner'ın sağ üst köşesine geldim. Bilgisayarımda APM 2.6 COM 9 portuna yüklü olduğu için ve baud rate 9600 olduğu için, Mission Planner'ın sağ üst köşesinden de bunlara uygun olanları seçtim ve "Connect" e bastım ama "Connect Failed" diye…

Read more…
2 Replies

Mission Planer ile askıda kalma

Merhabalar,Mission Planner ile ilgili bir soru sorabilir miyim? Hani rota çiziyoruz ya, ben istiyorum ki bu rotanın belirli yerlerinde drone havada askıda kalsın, konumunu korusun. Bunu nasıl yapabilirim? Bilgisi olan veya araştırabileceğim bir kaynak önerebilecek olan var mı?Teşekkürler.

Read more…
2 Replies

Quadcopter

Merhaba öncelikle herkese.Elimde 3DR'ın Quadcopter X modeli var. Montajı manualde verilen yönergelere uygun şekilde yaptım. Missionplanner üzerinden Apm 2.6'ya yazılımını yükledik. Fakat bazen bağlantı bazen kalibrasyon hatası veriyor. Her neyse bir şekilde tam kurulumun yaptım. Gps bağlantısını tam yapmadım. Kumpas kalibrasyon sayfasında beyaz noktalar gelmiyor. Ama gyro verisini alabiliyorum. Pili takıp esc kalibrasyonunu da yaptım. Kumandadan throttle verdiğim vakit quadcopter hep bir yöne…

Read more…
10 Replies