37 Members
Join Us!

You need to be a member of diydrones to add comments!

Join diydrones

Comments are closed.

Comments

 • Emre Demir evet kullanabilirsin... teknik olarak bir fark yok fakat bazı ülkeler bazı bant genişliğini kabul etmiyor...

 • Merhabalar,

  915 Mhz telemetry modülünü Türkiye'de kullanabilirmiyim?

 • Merhaba arkadaşlar,

  3dr x8+ almak istiyorum fiyatı 1350$ , 110$ kargo, 270$ vergi tl olarak 4700 tl yapıyor. Bir gümrük firmasına danıştım özel kargo ile yollama devlet posta teşkilatı olsun, istanbul paket posta müdürlüğüne yollattır, yaklaşık da 100 $ declare ettir ve güvenli posta seçeneğini seç dedi. Sizin aranızda x8+ alan veya benzerlerini yapan var mı yada bir öneriniz varmı 

 • merhabalar bende daha önce klon apm ile başarısız girişimlerden sonra aranıza orjinal 3dr pixhawk ile katılıyorum, su an için quadımın özelliklerini profilden paylaştım, şimdilik sorunum kalmadı gibi.

  saygılar.

 • 160TL ikinci el, 200TL sıfır.

  face : nihat bayram çakar olarak arayarak iletişime geçebilirsin info/at\fethiye.com.tr bu adrestende yazabilirsin. (at : @ işareti )

 • 2.el APM satan varmı acaba? Bana msj ile ulaşırsa sevinirm. 

 • İyi günler ben arucopter üzerinde çalışmalar yapmak istiyorum sizce nerden başlamakıyım.

 • en iyi fiyat araştırmak için vakit kaybına gerek yok desem, en kötü goodluckbuy alır geçerim free shipping "tax free;)" 
  bence burdakilerle bir farkı varmı = kesinlikle yok

 • 3dr uBlox GPS w/ Pusula kit +245,72 TL (+289,95 TL Vergi Dahil)

 • 160 $ ürün fiyatı 50 $ kargo masrafı total 210 $ ediyor. Bu da bugunkü kurla nerdeyse 450 TL karşılık ediyor. 

  Klon ürünlere göre evet pahalı oluyor ama 3DR satış fiyatına göre uygun oluyor, aradım konuştum 3DR distribütörü imiş arkadaşlar ve ürünler 3DR dan geliyormuş. 

  Klon ürünlere güvenip güvenmeme konusunda da oldukça kararsızım :(

   

This reply was deleted.

mission planer bağlanma sorunu

merhaba,ardupilot 2.8 var elimde MP girip Install Firmware kısmında quadcopter için gerekli yüklemeyi yaptık dan sonra connect yapınca 'you cannot load new firmware while connected via mavlink' hatası alıyorum. bir türlü aşamadım bu sorunu yardımcı olursanız sevinirim.

Read more…
7 Replies

APM 2.6' yı Mission Planner' a bağlama sorunu

Merhabalar,Mission Planner'ın son versiyonunu indirdim ve APM 2.6 yı bilgisayara takıp "Install Firmware" kısmına geldim, Buradan "Pick Previous Firmware" diyerek buradan "AC 3.2" yi seçtim. Firmware'i yüklediğini gösteren yeşil çubuk dolduktan sonra Mission Planner'ın sağ üst köşesine geldim. Bilgisayarımda APM 2.6 COM 9 portuna yüklü olduğu için ve baud rate 9600 olduğu için, Mission Planner'ın sağ üst köşesinden de bunlara uygun olanları seçtim ve "Connect" e bastım ama "Connect Failed" diye…

Read more…
2 Replies

Mission Planer ile askıda kalma

Merhabalar,Mission Planner ile ilgili bir soru sorabilir miyim? Hani rota çiziyoruz ya, ben istiyorum ki bu rotanın belirli yerlerinde drone havada askıda kalsın, konumunu korusun. Bunu nasıl yapabilirim? Bilgisi olan veya araştırabileceğim bir kaynak önerebilecek olan var mı?Teşekkürler.

Read more…
2 Replies

Quadcopter

Merhaba öncelikle herkese.Elimde 3DR'ın Quadcopter X modeli var. Montajı manualde verilen yönergelere uygun şekilde yaptım. Missionplanner üzerinden Apm 2.6'ya yazılımını yükledik. Fakat bazen bağlantı bazen kalibrasyon hatası veriyor. Her neyse bir şekilde tam kurulumun yaptım. Gps bağlantısını tam yapmadım. Kumpas kalibrasyon sayfasında beyaz noktalar gelmiyor. Ama gyro verisini alabiliyorum. Pili takıp esc kalibrasyonunu da yaptım. Kumandadan throttle verdiğim vakit quadcopter hep bir yöne…

Read more…
10 Replies