Bizde bilgilerimizi burada paylaşalım arkadaşlar

31 Members
Join Us!

You need to be a member of diydrones to add comments!

Join diydrones

Comments are closed.

Comments

 • Ahmet Serdar Bey, Bende var (sıfır) gimbal ihtiyacınız var mı ? Yoksa sadece solo mu arıyorsunuz ?

 • Merhabalar, Türkiye'de 3Dr solo quadrocopter arıyorum nerede bulabilirim, yardımcı olursanız sevinirim. 

 • Kullandığınız gps compass modülü ve compass oryantasyon ayarını soylermisnjiz . Foto ile paylasirsaniz sorunu çözebiliriz. Muhtemel compass oryantasnu roll 180 degree olarak değiştirebilirseniz sorun duzelebilir. Compass oryantasyonu dogru oldugunu pixhawk bilgisayara bağlı olduğunda, sağa sola söndürün, compass yönü haritada sizin dondurdugunuz yön ile aynı olmali.
 • Merhaba, toplama yaptığım Pixhawklı bir dronum var. Herşeyi normal çalışıyor görünüyor. Defalarca da kontrollerini yaptım, firmware sildim yükledim, kalibrasyonlarını yaptım, pervane dönüş yönleri doğru vs. Ama bir türlü dengeli bir kalkış ve tabi uçuş sağlayamadım. Kalkışta araç birden bir yöne doğru yan yatıyor. Bu konuda bana buradan ama daha iyisi bizzat yardım etmeye gönüllü birisi olabilir mi? İstanbul Ataşehirde oturuyorum ama gereken adrese de gelirim.Untitled.png

 • Bilgiler için çok teşekkürler. Şu durumda en risksiz olanı voltaj sensörünü APM 2.0 daki gibi bağlamak görünüyor. Bağlantıyı haftay ayapmaya düşünüyorum ama bilgim biraz kısıtlı. O bakımdan haftaya başınızı ağrıtabilirim.

  Yardımlarınız için teşekkürler, İyi akşamlar.

 • Merhaba,

  Bildiğimiz gibi APM'ler open source donanımlar ve ArduFlayer'da aynı donanımın çinliler tarafından kopyalanmış hali bu bağlamda önerdiğim sensor direk uyumlu çalışacaktır. Sizinde söylemiş olduğunuz gibi kargo ile 40 -50 sadece bu sensor'a vermek gerçekten pahallı.

  APM'e güç vermek için bu sensor şart değil. BEC ile input relay'den de güç verebilirsin fakat dikkatli olmak lazım aynı yönde iki güç girişi ( örnedğin bec ile USB portun aynı anda takılması) cihazı yakabilir.

  O linkteki APM 2 için bağlantı yönergeleri APM2.5 içinde bire bir aynıdır. Aynı şekilde bağlayabilirsiniz. 

  İyi akşamlar

  Aytek.

 • Merhaba Aytek bey,

  O dökümana baktım fakat sensörüm apm2.0 da kullanılanın aynı olmasına rağmen kart üzerinde APM2.5 da gösterilen konnektör var. O bakımdan kafam karıştı.

  Henüz bir bağlantı yapmadım daha. Ama kullandığım ekipmanın(arduflyer2.5 ve voltaj sensörü) linkini daha önce göndermiştim.

  Linkini gönderdiğiniz sensör iyi gözüküyor ama benim aldığım iki üründe arduflyer. O bakımdan test etmişlerdir diye umuyorum birde tekrar bi 40-50 dolar(kargo dahil) ödemek istemiyorum. Ama mutlaka kullan derseniz alırım.

  Bunlara ek olarak bir tavsiyeniz varsa çok sevinirim. Bu kartı heliye takıp en kısa zamanda uçurmak istiyorum :)

 • Merhaba Emre,

  Tahmin ediyorum ki 

  https://code.google.com/p/ardupilot-mega/wiki/Voltage atlında apm 2 kartı için bağlantı yönergesi senin ihtiyaçlarını giderecektir. 

  Yalnız bu sensor board'a power sağlamaz bu sensor size volt. bilgisi çekilen akım durumunu gösterir.Yaptığın bağlantı şematiklerini atabilirsen daha detaylı bakabilirim.

  Ayrıca bu durumda APM tek kaynaktan beslediğin için az ihtimal ile 700'un servoları çok fazla güç çekeceği için APM havada reset atabilir. Ben RCTimer sensor'u yerine, aşağıdaki power modul'u kullanmanı oneririm. 

  http://store.diydrones.com/APM_Power_Module_p/br-apmpwr.htm

  Aytek.

 • Teşekkürler Aytek Bey, Bende T-rex 700 le kullanmaya çalışıyorum Arduflyer kartımı.

  Bu kartı iyi tanıyanlara bir sorum olacak. Arduflyer mega kit ile beraber birde voltage sensörü aldım. Bu sensör anladığım kadarıyla kartın helikoptere sağlayacağı gücü ve kendi ihtiyacı için gereken gücü sağlıyor. Fakat sensörün karta bağlanması için gelen kablo konnektörleri uymuyor.

  Bu voltage sensörünü Arduflyer'a nasıl bağlayacağım bilmiyorum. Aldığım kart ve sönsör linki aşağıda.
  Kart: http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=...
  Sensor: http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=...

  Bilen varsa çok sevinirim. İyi günler.

  http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=837&productname=
 • Merhaba,

  Bende Antalya da APM ile yazılım geliştirme ve uygulama amacı ile hobi olarak uğraşıyorum,

  Deneyimlerimi paylaşmaktan memnuniyet duyarım.

   

  Aytek

This reply was deleted.

Arduplane

Merhaba,az turkce konusuyorum..;) ama Istanbul'da oturuyorum ...I'm flying with arduplane, anyone with same passion in istanbul??see here:https://plus.google.com/u/0/photos/+MarcoFornal%C3%A8IonPlus/albums/6152456868404651585https://plus.google.com/u/0/+MarcoFornal%C3%A8IonPlus/posts/94DDCBdvsxz?pid=5874484593225491298&oid=116109270317073149874let me know, i' d like to share my experience with other UAV fan!!Marco

Read more…
2 Replies

simülatör

apm ile quadcopter tasarlamıstım onume cıkan tum sorunları halletım fakat ucuramıyorum(kontrolu saglıyorumuyorum) bunun ıcın bır sımulator varmı ınternette sımdıden  tesekkuler

Read more…
0 Replies

Quadcopter

Merhaba öncelikle herkese.Elimde 3DR'ın Quadcopter X modeli var. Montajı manualde verilen yönergelere uygun şekilde yaptım. Missionplanner üzerinden Apm 2.6'ya yazılımını yükledik. Fakat bazen bağlantı bazen kalibrasyon hatası veriyor. Her neyse bir şekilde tam kurulumun yaptım. Gps bağlantısını tam yapmadım. Kumpas kalibrasyon sayfasında beyaz noktalar gelmiyor. Ama gyro verisini alabiliyorum. Pili takıp esc kalibrasyonunu da yaptım. Kumandadan throttle verdiğim vakit quadcopter hep bir yöne…

Read more…
0 Replies